Okt 29

Mladý človek-hrdý na vidiek kde žije

Konferencia mládeže -Príď na vidiek. Dňa 23.10.2013 sa v Námestove stretlo cez 50 mladých ľudí, aby sa podelili s myšlienkou, prečo je dobre žiť na vidieku a v malom “vidieckom mestečku”. Hosťami netradičnej konferencie mládež boli Igor Janckulík, poslanec VÚC, Michal Strnál, Agentúra pre regionálny rozvoj SEVER, Marián Kasan – mladý líder,  Martin Šturek, predseda RMŽK a mladí ľudia z Novote, ktorí tu založili miestnu malú čajovňu. Prečítajte si viac »

Okt 07

Konferencia “Príď na vidiek”

Kde: K&F club Námestovo ( katolícky dom)
Kedy: 23.10.2014 (štvrtok od 13:00-18:00)
Prihlásiť sa do: 20.10.2014

Rada mládeže Žilinského kraja pozýva mladých ľudí, ktorí žijú na vidieku na KONFERENCIU o aktívnom živote mládeže na vidieku a vo „vidieckom“ mestečku. … Prečítajte si viac »

Sep 30

Mladý líder na vidieku

Človek, ktorý nie je ľahostajný k životu. Tak jedná účastníčka vzdelávania definovala lídra, ktorý žije na vidieku alebo v malom meste. Rada mládeže Žilinského kraja realizovala 26.-28.9.2014 v Terchovej vzdelávací workshop pre 15 mladých ľudí, ktorí žijú na vidieku alebo malom mestečku. Prečítajte si viac »

Sep 08

Workshop “Mladý líder na vidieku”

Kde: Hotel Gavurky, Terchová
Kedy: 26.-28.9.2014
Prihlásiť sa do: 22.9.2014

Workshop bude zameraný na výmenu a získavanie informácií a skúseností s prácou s mládežou na vidieku  Prečítajte si viac »

Sep 03

Nestihli ste spracovať video o svojej obci?

Posunuli sme deadline videosúťaže. Ak ste nestihli dokončiť video alebo len teraz ste dostali nápad ako prezentovať svoju obec, stále máte šancu. Termín odovzdávania videí sme posunuli až do 15.9.2014Prečítajte si viac »

Jún 30

Videosúťaž “Prezentuj svoju obec”

Jedinečná príležitosť pre všetkých – amatérov aj profíkov, ktorí na svet pozerajú cez hľadáčik kamery. Aj keď nemáš profi filmovú techniku, môžeš zaujať vtipným scenárom, zaujímavou prácou s kamerou, netradičnou lokalitou, strihom alebo efektmi. Hodnotí sa kreativita, nápad a jeho realizácia. Čakajú na Vás zaujímavé ceny. Prečítajte si viac »